Kayıt Ol

Toplam fiyat ₺ 1500
Lütfen bilet almak için giriş yapın.
[Not: Bu etkinlik zoom üzerinden gerçekleştirilecektir. Katılımcılar Zoom bağlantısını mail olarak alacaktır.]

Tarih: 30 Nisan, 28 Mayıs, 25 Haziran

20:00-21:30

Eğitmen: 1k1m / Duygu Özdemir

Tanıdık ama yepyeni bir deneyimin eşiğindeyiz.

“Okumak sadece bir zevk meselesi değil, aynı zamanda sözcüklere temas ederek dünyaya kavuşma meselesidir.”

Farklı türlerden okumalar bağlamında kitapları farklı bakış açılarıyla derinlemesine keşfedecek; tartışma alanını kitaplar ve okuma deneyimlerimiz üzerinden açtığımız keyifli sohbetlerle sürdüreceğiz. Okuduklarımızı tartıştığımız kitap kulübü toplantıları üç aylık bir süreç içinde ayda bir kere olacak şekilde bir buçuk saat olarak “Zoom” üzerinden buluşacağız. Çeşitli temalardan yola çıkılarak seçilen kitaplar üzerinden inceleme ve ardından sohbet gerçekleştireceğiz.

Narmanlı Sanat iş birliğiyle, 1kitap1mekan’nın kurucusu Duygu Özdemir yönetiminde kendinizi edebiyatla iç içe bulacağınız her ay 2 okuma ile, 3 aylık programı:

Nisan:

Hava Durumu / Jenny Offill – Harfa Yayınları: Offill’in kaleme aldığı bu modern eser, yaşamın karmaşasını mizahi bir dille ele alırken, ana karakterin içsel yolculuğunu anlatıyor. Offill’in çarpıcı üslubu ve karakterler arasındaki etkileyici ilişkiler, okuyucuları derin düşüncelere sürüklüyor.

 

En Uzağından Unutuşun / Patrick Modiano – Can Yayınları: Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Modiano’nun bu eseri, belleğin derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Gizem dolu bir hikâye ve unutulmaz karakterlerle dolu bu roman, okuyucuları büyüleyici bir atmosferin içine çekiyor.

Mayıs:

Sabır Taşı / Atiq Rahmi – Can Yayınları: Rahimi’nin kaleminden çıkan bu roman, savaşın ve aşkın acımasız dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor bizi. Umudu, aşkı ve insanın içsel gücünü ele alan bu eser, derin duyguları hissetmek isteyenler için ideal.

Kayıtsız Adam / Marcel Proust – Yapıkredi Yayınları: Proust’un muazzam eseri, aşkı, hayal kırıklığını ve insanın iç dünyasını işlerken, büyüleyici bir atmosfer yaratıyor. Bu roman, derinlikli karakterleri ve etkileyici anlatımıyla okuyucuları büyülüyor.

Haziran:

Unutmanın Genel Teorisi / Jose Eduardo Agualusa – Timaş Yayınları: Agualusa’nın kaleme aldığı bu etkileyici eser, belleğin gizemli dünyasına bir pencere açıyor. Zengin bir kurgu ve derin düşüncelerle dolu bu roman, okuyuculara unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Kırık Nisan / İsmail Kadare – Jaguar Kitap: Kadare’nin tarihi bir eseri olan bu roman, savaşın ortasında geçen bir aşk hikayesini konu alıyor. Karmaşık politik ve toplumsal dinamikler, unutulmaz karakterlerle harmanlanarak okuyuculara unutulmaz bir yolculuk sunuyor.

*Üç aylık atölyelere katılım devamlılığı istenmektedir.

**Önceki kitap kulüplerine katılanlara %10 indirim, öğrenci ve öğretmenlere %30 indirim uygulanmaktadır.

 

 

Duygu Özdemir

Duygu Özdemir lise eğitimini Sainte Pulcherie Fransız Lisesi’nde aldı ve Fransız Edebiyatına olan merakı onu Galatasaray Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümüne yönlendirdi ve 2015’de mezun oldu. Daha sonra 2016’da Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler Yüksek Lisans programına başladı. Farklı iletişim ajanslarında içerik ve proje yöneticiliği deneyimin yanı sıra Kafka Okur, Artkolik, Hürses gazetesi gibi mecralarda kitap, mekân yazıları yayımlandı. Duygu Özdemir halen kitap ve mekân incelemelerinin yapıldığı 1Kitap1Mekan’ın kurucusu ve içerik yöneticisidir.

 

 

 

 

 

 

Etiketler

Zoom

Katılımcı Listesi

  • Tarih: 30 Nis 2024 - 25 Haz 2024
  • Saat : 20:00 - 21:30 (UTC+3)
  • Son Katılım Tarihi 29 Nis 2024
  • Yer : Zoom

Organizasyon

Benzer atölyeler

10. dönem çevrimiçi (online) kitap kulübümüz başlıyor!
Edebiyat
Narmanlı Apartmanı

Lara Lakay ile Yaratıcı Düşünce ve Yazı Atölyesi

Yaratıcı Düşünce ve Yazı Atölyesi (4 hafta, 10

10. dönem çevrimiçi (online) kitap kulübümüz başlıyor!
Edebiyat
Zoom

9. dönem çevrimiçi (online) kitap kulübümüz başlıyor!

Tarih: 23 Ocak Salı, 20 Şubat Salı, 19

10. dönem çevrimiçi (online) kitap kulübümüz başlıyor!
Online & Yüz Yüze Sanat Tarihi
Zoom & Teşvikiye Narmanlı

Monet’den Van Gogh’a: Sanatın Yolculuğu

Monet’den Van Gogh’a: Sanatın Yolculuğu (2 hafta) Tarih:

10. dönem çevrimiçi (online) kitap kulübümüz başlıyor!
Online & Yüz Yüze Sanat Tarihi
Zoom & Teşvikiye Narmanlı

Picasso’dan Andy Warhol’a : Sanatın Yolculuğu

Picasso’dan Andy Warhol’a: Sanatın Yolculuğu (4 hafta) Yüz

10. dönem çevrimiçi (online) kitap kulübümüz başlıyor!
Online Sanat Tarihi

Duygu Barlas ile Sanatın Yolculuğu

Rokoko'dan Modernizme: Sanatın Yolculuğu (4 hafta) Tarih: 11,