Kayıt Ol

Toplam fiyat ₺ 1200
Etkinlik sonlanmıştır.

Tarih: 23 Ocak Salı, 20 Şubat Salı, 19 Mart Salı

20:00-21:15

Eğitmen: 1k1m / Duygu Özdemir

“Okumak sadece bir zevk meselesi değil, aynı zamanda sözcüklere temas ederek dünyaya kavuşma meselesidir.” Narmanlı Sanat, 1kitap1mekan’ın kurucusu Duygu Özdemir ile 9. dönem kitap kulübünü başlatıyor!

Yeni dönem kitap kulübümüzde farklı türlerde okumalara da yer vereceğiz. Her ay iki okuma yapacağımız için kendinizi edebiyatla iç içe bulacaksınız! Sohbetlerimizi sosyoloji alanında okuyacağımız kitapla başlatıp, hayat ve değerlerimiz üzerine keyifli bir sohbet sonrası; roman, tiyatro, hikaye, anlatı, deneme alanında yeni bir kitapla devam ediyor olacağız!

Dokuzuncu dönem kitap kulübünün ilk kitapları Eugene Ionesco’nun Gergedan’ı ile Adam Phillips’in İlgi Arayışı olarak belirlenmiştir ve ilk buluşmadan önce kitapları okumanız beklenmektedir. Üç ay boyunca okuyacağımız kitaplar üzerinden okurluk deneyimlerimizi paylaşacağız.

Eugene Ionesco’nun “Gergedan” adlı oyunu, absurd tiyatro akımının önemli örneklerinden biridir. Oyun, 1959’da sahnelenmiş ve yazarın en ünlü eserlerinden biri olmuştur. Oyun, küçük bir kasabada yaşayan ve sıradan bir hayat süren Berenger adlı bir adamın hikayesini anlatır. Aniden kasabada, insanların gergedanlara dönüşmeye başladığı tuhaf bir olay patlak verir. “Gergedan”, absürd tiyatro tarzına uygun olarak mantık dışı, düşündürücü ve hiciv dolu bir şekilde yazılmıştır. İonesco, oyunuyla toplumsal konuları sorgularken aynı zamanda insan doğasının absürd ve karmaşık yönlerine de odaklanmıştır.

Adam Phillips’in “İlgi Arayışı” ise ilgi çekici bulduğumuz şeylerin, dikkat çekme arayışımızın kimliğimizi ve yaşamlarımızı nasıl şekillendirdiğini anlatıyor. İlginin, utanç duygusuyla, benlikle ve dikkat dağınıklığıyla arasındaki bağlantılara ışık tutan sosyolojik bir çalışma.

Okuduklarımızı tartıştığımız kitap kulübü toplantıları üç aylık bir süreç içinde ayda bir kere bir saat on beş dakika olarak “Zoom” üzerinden gerçekleşecektir. Duygu Özdemir’in her ay belli temalar üzerindenbelirlediği kitaplar üzerinden inceleme ve ardından sohbet gerçekleşecektir. Her buluşmada bir sonraki ayın kitabı paylaşılacaktır.

*Üç aylık atölyelere katılım devamlılığı istenmektedir.

* Önceki kitap kulüplerine katılanlara %10 indirim, öğrenci ve öğretmenlere %30 indirim uygulanmaktadır.

Duygu Özdemir

Duygu Özdemir lise eğitimini Sainte Pulcherie Fransız Lisesi’nde aldı ve Fransız Edebiyatına olan merakı onu Galatasaray Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümüne yönlendirdi ve 2015’de mezun oldu. Daha sonra 2016’da Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler Yüksek Lisans programına başladı. Farklı iletişim ajanslarında içerik ve proje yöneticiliği deneyimin yanı sıra Kafka Okur, Artkolik, Hürses gazetesi gibi mecralarda kitap, mekan yazıları yayımlandı. Duygu Özdemir halen kitap ve mekan incelemelerinin yapıldığı 1Kitap1Mekan’ın kurucusu ve içerik yöneticisidir.

Etiketler

Zoom

Katılımcı Listesi

  • Tarih: 23 Oca 2024 - 19 Mar 2024
  • Saat : 20:00 - 21:15 (UTC+3)
  • Son Katılım Tarihi 23 Oca 2024
  • Yer : Zoom

Organizasyon

Benzer atölyeler

9. dönem çevrimiçi (online) kitap kulübümüz başlıyor!
Edebiyat
Narmanlı Apartmanı

Lara Lakay ile Yaratıcı Düşünce ve Yazı Atölyesi

Yaratıcı Düşünce ve Yazı Atölyesi (4 hafta, 10

9. dönem çevrimiçi (online) kitap kulübümüz başlıyor!
Online & Yüz Yüze Sanat Tarihi
Zoom & Teşvikiye Narmanlı

Monet’den Van Gogh’a: Sanatın Yolculuğu

Monet’den Van Gogh’a: Sanatın Yolculuğu (2 hafta) Tarih:

9. dönem çevrimiçi (online) kitap kulübümüz başlıyor!
Online & Yüz Yüze Sanat Tarihi
Zoom & Teşvikiye Narmanlı

Picasso’dan Andy Warhol’a : Sanatın Yolculuğu

Picasso’dan Andy Warhol’a: Sanatın Yolculuğu (4 hafta) Yüz

9. dönem çevrimiçi (online) kitap kulübümüz başlıyor!
Online Sanat Tarihi

Duygu Barlas ile Sanatın Yolculuğu

Rokoko'dan Modernizme: Sanatın Yolculuğu (4 hafta) Tarih: 11,

9. dönem çevrimiçi (online) kitap kulübümüz başlıyor!
Edebiyat
Zoom

Kitap Kulübü (Online)

Eğitmen: 1k1m/ Duygu Özdemir “Okumak sadece bir zevk