Kayıt Ol

Toplam fiyat ₺ 170
Etkinlik sonlanmıştır.
Melike Bayık ile Mamut Art Turu

Melike Bayık ile Mamut Art Turu

Tarih: 24 Ekim Pazar 14:00-15:30

Güncel sanatta yılın umut vadeden sanatçıları için benzersiz bir keşif alanı olan Mamut Art Project’i küratör ve sanat eleştirmeni Melike Bayık ile geziyoruz.

Yapıkredi Bomontiada’da gerçekleşecek etkinlikte sanatın her dalında üreten bağımsız genç sanatçılar çalışmalarını koleksiyonerler, küratörler, galeriler ve sanatseverlerle buluşturuyor. Her yıl değişen jüri üyeleri tarafından seçilen sanatçıların işlerinin sergilendiği keyifli bir sanat ortamını keşfe çıkıyoruz!

Birçok farklı sanatçı, kültür ve projeyle tanışma fırsatı bulacağımız etkinlik hakkındaki sorularınız ve kayıt için 0542 273 39 63 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

*Etkinlikten bir gün önce tarafınıza detaylı bilgilendirme mesajı atılacaktır.

Melike Bayık

Melike Bayık 1991 yılında Antalya’da doğdu. Yeditepe Üniversitesi, Sanat ve Kültür Yönetimi Programı’nda aldığı eğitimle birlikte 2017 yılından bu zamana aynı programda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır. 2019 yılında girdiği Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sanat Tarihi Anabilim Dalı, Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat Programı’nda doktorasını sürdürmektedir. Çeşitli kurumlarda küratör, bağımsız yazar ve sanat danışmanı olarak çalışmıştır. Adas.ist, Eldem Sanat Alanı, are projects gibi alanlarda küratör olarak sergiler gerçekleştirmiştir. Kitap, katalog, dergi ve gazete gibi yazılı ve dijital platformlar için sanatçı metinleri, sergi değerlendirmeleri ve sanatçı röportajları yapmıştır. Küratöryel sergiler, araştırma projeleri ve kavramsal yazılarına çeşitli kurum, alan ve mecralarda devam eden Melike Bayık İstanbul’da yaşıyor ve çalışmalarını burada sürdürüyor

Katılımcı Listesi

  • Tarih: 24 Eki 2021 - 24 Eki 2021
  • Saat : 14:00 - 15:30 (Europe/Istanbul)
  • Son Katılım Tarihi 24 Eki 2021
  • Yer : Bomontiada

Organizasyon

Sabrina Semerciyan

Benzer atölyeler

Teşvikiye, Karaköy, Zoom

Yaratıcı Yazarlık: Yazma Aracı Olarak Sanat

Yaratıcı Yazarlık: Yazma Aracı Olarak Sanat Eğitmen: Hatice

İstanbul’un Hafıza Durakları: Beşiktaş’tan Üsküdar’a Boğaziçi

İstanbul’un Hafıza Durakları: Beşiktaş’tan Üsküdar’a Boğaziçi  Eğitmen: Fırat

Yeni Dünya Düzeni ve 2022’yi Anlamak

Yeni Dünya Düzeni ve 2022’yi Anlamak Eğitmen: Astrolog

Gündelik Hayatımızdaki Saklı Semboller

Gündelik Hayatımızdaki Saklı Semboller Eğitmen: Ayça Ceylan Tarih:

Sanat Tarihi ve Beden

Sanat Tarihi ve Beden Eğitmen: Doç. Dr. Seda