Sanatın Yolculuğu,

Günümüz Sanatını, Sanat Dünyasını Anlamak

Sanat dünyasının önemli aktörlerini kapsayan dersimize hoş geldiniz! Bu dört haftalık eğitimde, müzelerden galerilere, küratörlerden koleksiyonerlere ve diğer önemli aktörleri tek tek inceleyeceğiz. Yerli ve yabancı sanatçıları da ele alarak sanat dünyasının geniş yelpazesine dokunacağız. Eğitim sonunda, sanat dünyasına dair temel bir anlayış geliştirecek, sistemi bütünsel bir perspektifle değerlendirecek ve her bir aktörün önemini kavramış olacaksınız.

Duygu Barlas ile Sanatın Yolculuğu

1.980,003.575,00 *KDV dahil

Temizle

Açıklama

Sanatın Yolculuğu

Yüz yüze ve çevrimiçi seçenekleri ile

Tarih: 10, 17, 24, 31 Aralık Çarşamb

11.00-13.00 veya 20.00-22.00 saatleri arasında, ONLINE veya YÜZ YÜZE seçenekleri ile

Eğitmen: Duygu Barlas

Ek bilgi

Saat

Akşam 20:00-22:00, Gündüz 11:00-13:00

Ortam

Online, Yüz Yüze

Yüz yüze ve çevrimiçi seçenekleri ile

Tarih: 10, 17, 24, 31 Ocak Çarşamba

11.00-13.00 veya 20.00-22.00 saatleri arasında, ONLINE veya YÜZ YÜZE seçenekleri ile

Eğitmen: Duygu Barlas

*Atölye serisi Teşvikiye Narmanlı Apartmanı’nda yüz yüze ve online seçenek ile gerçekleşecektir. Yüz yüze kontenjanımız 10 kişiliktir. Dileyenler Zoom üzerinden katılım sağlayabilirler. Yüz yüze ve online katılım için farklı fiyatlandırma yapılmıştır.

  1. Hafta: Sanat galerileri, müzeler, müzayede evleri, koleksiyonerler ve diğer önemli aktörler üzerinden sanat dünyasını keşfedeceğiz. Küratörlerin rolünü, sanat galerileri, müzeler ve koleksiyonerlerin işlevlerini anlayacağız. Ayrıca, sanatçıların kariyerleri üzerinde bahsi geçen aktörlerin hayati önemini inceleyeceğiz.
  2. Hafta: Dersin başında, Türkiye’deki sanatın ilk adımlarından bahsederek, özel galeri ve müze girişimlerine kısaca değineceğiz. İstanbul’daki sanat galerilerinden bir seçki ile, temsil ettikleri sanatçı ve koleksiyonerleri tanıyacağız. Aynı zamanda, bağımsız sanatçılardan oluşan bir seçkiyi de inceleyeceğiz.
  3. Hafta: 1980’den günümüze kadar olan dönemde, özellikle Young British Artists (YBA) odaklı olarak uluslararası sanat sahnesinde adını duyurmuş yabancı sanatçıları inceleyeceğiz. Damien Hirst, Tracey Emin, Rachel Whiteread gibi isimlerin kariyer rotalarını, aldıkları ödüllerin etkilerini ve kariyerlerini destekleyen önemli aktörleri ele alacağız. Ayrıca, YBA dışında uluslararası alanda tanınan sanatçılardan Ai Weiwei, Yayoi Kusama, Anseml Kiefer, Jeff Koons, Marina Abramović, Maurizio Cattelan gibi isimlere de değineceğiz.
  4. Hafta: Bienal ve sanat tarihindeki önemli sergileri inceleyerek bienallerin tarihine odaklanacak, çeşitli ülkelerden örnekler vereceğiz. Bir sergiyi gezerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini tartışacak ve çeşitli sergilerden örneklerle dersimizi sonlandıracağız.

Duygu Barlas, direktörlüğünü üstlendiği Bilge Alkor Koleksiyon Evi ile işbirliği çerçevesinde Narmanlı Sanat projesini hayata geçirdi. Fransız Geçidi’nde konumlanan Narmanlı Sanat’ın ikinci alanı olan deneyim ve sergileme mekanını kurdu. Sanat yazarlarını odağına alan “yazıhane” eğitim programını tasarladı. Bağımsız küratör ve sanat danışmanı olarak projeler yürütmekte. 

Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler, Maastricht Universitesi müzecilik kuru, American University of Paris sanat tarihi ve edebiyat, Sotheby’s Institute of Art London sanat piyasası, Akbank Sanat Çağdaş Sanat ve Küratörlük programlarını tamamlamıştır. Kadir Has Üniversitesi’nde Tasarım bölümünde yüksek lisansına devam etmektedir.

Katılımcı Listesi

No attendee found
  • Tarih: 10 Oca 2024 - 31 Oca 2024
  • Saat : 11:00 - 13:00 (UTC+3)
  • Son Katılım Tarihi 11 Oca 2024
  • Yer : Narmanlı Apt. & Online

Organizasyon

Benzer atölyeler

Duygu Barlas ile Sanatın Yolculuğu
Online & Yüz Yüze Sanat Tarihi
Online & Narmanlı Apt.

Narmanlı Sanat’ın Kurucusu Duygu Barlas ile Sanatın Yolculuğu EN BAŞTAN Başlıyor!

Narmanlı Sanat’ın Kurucusu Duygu Barlas ile  Sanatın Yolculuğu

Duygu Barlas ile Sanatın Yolculuğu
Online & Yüz Yüze Sanat Tarihi
Zoom & Teşvikiye, Narmanlı Apartmanı

Fırat Şenol ile İstanbul’u Tanımak II

İstanbul’u Tanımak 2 Mekanlardan İnsanlara; Pera/Beyoğlu Panoraması *Sınıfımızda

Duygu Barlas ile Sanatın Yolculuğu
Online & Yüz Yüze Sanat Tarihi
Online & Yüzyüze

Fırat Şenol ile İstanbul’u Tanımak I

İstanbul’u Tanımak 1 Mekanlardan İnsanlara; Galata’nın Panoraması *Sınıfımızda

Duygu Barlas ile Sanatın Yolculuğu
Edebiyat
Narmanlı Apartmanı

Lara Lakay ile Yaratıcı Düşünce ve Yazı Atölyesi

Yaratıcı Düşünce ve Yazı Atölyesi (4 hafta, 10

Duygu Barlas ile Sanatın Yolculuğu
Edebiyat
Zoom

9. dönem çevrimiçi (online) kitap kulübümüz başlıyor!

Tarih: 23 Ocak Salı, 20 Şubat Salı, 19