Site üzerinden satış yapılmamaktadır. Tura katılmak ve bilgi almak için info@narmanlisanat.com adresine mail atabilir, 0542 273 39 63 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Kontenjanımız sınırlıdır.
[Not: Bu etkinlik zoom üzerinden gerçekleştirilecektir. Katılımcılar Zoom bağlantısını mail olarak alacaktır.]

Eğitmen: Türkü Şahin 

23 Eylül Perşembe 20:00-21:30

Pandemi ile birlikte yaşam biçimimiz ve giydiklerimiz ani bir değişime maruz kaldı.  2020 baharında Amerika’da genel kıyafet satışları 79% azaldığı halde eşofman altlarına talep 80% yükseldi.Örneğin, iki yıl boyunca en çok satan ürünlerden bir diğeri de evimizi yanımızda taşıyormuş hissi veren, korunaklı ve rahat, kapüşonlu sweatler oldu.

Peki yeni yeni alışmaya başladığımız bu yeni normali gardırobumuzda nasıl kalıcı hale getireceğiz? Hızlı modanın alışveriş biçimimize egemen olduğu günümüzde elimizdekileri uzun süre kullanmak da istiyoruz. Pandeminin seyrindeki iniş çıkışlar, mevsim dönümleri derken birçoğumuz en etkili seçimleri yapmakta zorlanıyor, bu yüzden yeni bir aranjmana ihtiyaç duyduğumuz kesin. Moda eleştirmeni ve kişisel stil danışmanı Türkü Şahin ile gerçekleştireceğimiz atölyede 2022’nin yaklaşmakta olan trendlerinin analizini yaparken dolabımızı bu zorlu süreçte en etkili, en işlevli ve en özgün şekilde nasıl oluşturabileceğimizi keşfedeceğiz.

Dersimiz online olarak “Zoom.us” üzerinden gerçekleşecektir.

 

Türkü Şahin

Türkü Şahin 2004 yılında Avusturya Lisesi’nden mezun olmuş, aynı yıl başladığı İstanbul Teknik Üniversitesi / New York Eyalet Üniversitesi çift diploma moda tasarımı lisans programından 2008 yılında mezun olmuştur. Bir sene New York’ta çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönmüş ve 2010 yılında ilk kez Yeditepe Üniversitesi’nde olmak üzere  moda tasarımını endüstriyel tasarım, mimarlık ve kültür tarihiyle bir arada ele aldığı bir moda eleştirisi dersi vermeye başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nde moda ve endüstriyel tasarım tarihi, interdisipliner bir kesişim alanı olarak moda, tasarım antropolojisi gibi derslere girmekte olan tasarımcı, 2019 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nin sanat tarihi yüksek lisans bölümünü bitirmiş, tezini ise modanın psikanlizle ilişkisi ve koleksiyon okumalarında psikanalitik yöntemin önemi üzerine yazmıştır. Türkü Şahin ulusal ve uluslararası tasarım haftaları ve bienallerde konuşmalar yapmakta ve tasarımlarını sergilemekte olup, bir yandan da tekstil firmalarına koleksiyon ve ürün geliştirme, kişilere ise vücut ve renk tiplerine uygun giyim analizi yaptığı eğitimler vermektedir.

Etiketler

Zoom

Katılımcı Listesi

  • Tarih: 23 Eyl 2021 - 23 Eyl 2021
  • Saat : 20:00 - 21:30 (UTC+3)
  • Son Katılım Tarihi 22 Eyl 2021
  • Yer : Zoom

Organizasyon

Benzer atölyeler

Türkü Şahin ile Pandeminin Modaya Etkisi: 2022’de Dolabımızda Neler Olmalı?
Edebiyat
Narmanlı Apartmanı

Lara Lakay ile Yaratıcı Düşünce ve Yazı Atölyesi

Yaratıcı Düşünce ve Yazı Atölyesi (4 hafta, 10

Türkü Şahin ile Pandeminin Modaya Etkisi: 2022’de Dolabımızda Neler Olmalı?
Edebiyat
Zoom

9. dönem çevrimiçi (online) kitap kulübümüz başlıyor!

Tarih: 23 Ocak Salı, 20 Şubat Salı, 19

Türkü Şahin ile Pandeminin Modaya Etkisi: 2022’de Dolabımızda Neler Olmalı?
Online & Yüz Yüze Sanat Tarihi
Zoom & Teşvikiye Narmanlı

Monet’den Van Gogh’a: Sanatın Yolculuğu

Monet’den Van Gogh’a: Sanatın Yolculuğu (2 hafta) Tarih:

Türkü Şahin ile Pandeminin Modaya Etkisi: 2022’de Dolabımızda Neler Olmalı?
Online & Yüz Yüze Sanat Tarihi
Zoom & Teşvikiye Narmanlı

Picasso’dan Andy Warhol’a : Sanatın Yolculuğu

Picasso’dan Andy Warhol’a: Sanatın Yolculuğu (4 hafta) Yüz

Türkü Şahin ile Pandeminin Modaya Etkisi: 2022’de Dolabımızda Neler Olmalı?
Online Sanat Tarihi

Duygu Barlas ile Sanatın Yolculuğu

Rokoko'dan Modernizme: Sanatın Yolculuğu (4 hafta) Tarih: 11,