Melike Sarıkatipoğlu ile Yılbaşı Sofraları

Eğitmen: Melike Sarıkatipoğlu

19 Aralık Cumartesi 17:00-18:30

Evlerde geçireceğimiz bu yılbaşında özel, şık tarifler ve sofra tasarımı ipuçları için Melike’nin yeni yıl sofralarında buluşuyoruz!

Atölyede, yılbaşı sofralarının kökeni ve tarihinde yeni yılda sofra kurulumuna uzanan bir sohbet gerçekleştirilecektir. Melike Sarıkatipoğlu’nun anlatımı ve önerileriyle sofra kurulumu ve tasarımının ipuçları, uygun fiyatlı ya da kendiniz tasarlayabileceğiniz sofra aksesuarları ve renk temalarından bahsedilecektir. Aynı zamanda yeni yıl sofrasında uygulayabileceğiniz başlangıç tarifleri, hindi ve hindi yerine alternatifler, peynir tabakları ve gingerbread kurabiye gibi temaya uygun tarifler ve püf noktalar paylaşılacaktır.

Melike Sarıkatipoğlu

Melike Sarıkatipoğlu ilkokul eğitimini  İzmir’de tamamladıktan sonra 11 yaşında eğitimi için Fransa’nın Nice kentine taşındı. Burada ortaokul lise ve üniversite eğitimini tamamladı. Nice Sophia Antipolis üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdikten sonra tekrar doğduğu şehir İzmir’e dönüp 9 Eylül hastanesinin psikiyatri servisinde şizofreni hastalarıyla çalıştı. Daha sonrasında İstanbul’a taşınıp, tamamen sektör değiştirip bir reklam ajanslarında ve freelance olarak  sosyal medya yönetimi ve fotoğrafçılığı yaptı.

Ailesindeki kadınların yemeğe olan doğal yeteneği ve babasının ona 8 yaşından itibaren aldığı mutfak dekorasyon ve yemek kitaplarıyla küçük yaşından beri mutfağa, lezzetlere ve sofra kültürüne olan ilgisini 2020 senesinin başında kendi sosyal medya hesabından başkalarıyla da paylaşarak genişletti. Daha sonra MSA’da kısa dönem aşçılık eğitimini tamamladı. Melike Sarıkatipoğlu şu an halen ismini taşıyan Instagram hesabına ve paralel olarak gıda sektöründeki markalara içerik üreticiliği yapmaktadır. Ayrıca mekanlar için yemek ve menü tasarlamakta.