Site üzerinden satış yapılmamaktadır. Tura katılmak ve bilgi almak için info@narmanlisanat.com adresine mail atabilir, 0542 273 39 63 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Kontenjanımız sınırlıdır.

27 Mayıs Cuma – 29 Mayıs Pazar

Yakında gerçekleşecek olan 5. Mardin Bienali Çimenin Vaadi kapsamında Mardin’i keşfe çıkıyoruz! Mardin’in büyülü mirasını Mardin Bienali’ni merkeze alacak şekilde keşfederek, bienal sanatçılarını ve eserlerini tanıyacağız. Tarihi mekanlarda anlatımlı geziler ve ulaşımımız Mardin’in önde gelen tur rehberlerinden Lokman Bey eşliğinde gerçekleşecek. Özenle seçtiğimiz lokantalarda yerel mutfağı deneyimleyeceğiz.

Bienal, sanat yoluyla Mardin coğrafyasını sanatçılar, akademisyenler, öğrenciler ve farklı kültür topluluklarıyla hareketlendirerek, yeni paylaşım ortamları yaratıp, sanatta alışılagelmiş ‘merkez’ fikrinin tanımına yeni boyutlar getirdi ve Mardin’i saygın sergiler dizisiyle merkezi bir konuma oturtmayı başardı.

Adwait Singh

5. Mardin Bienali küratörlüğünü Yeni Delhi merkezli bağımsız küratör, teorisyen, editör ve yazar Adwait Singh üstlenecek. 1992 doğumlu Adwait Singh master çalışmasını Goldsmiths’te tamamladıktan hemen sonra kar amacı gütmeyen çeşitli organizasyonlar, genç sanatçılarla workshoplar ve sanat projeleri gerçekleştirdi. Singh, zamanını bağımsız sergiler ve alternatif sanat pratiklerini teorize ve dokümante etmeye adamaktadır.

MARDİN GEZİ ROTAMIZ

1.GÜN:

Misafirlerimizi sabah Mardin Havalimanı’nda karşılıyoruz. Gezi boyunca kullanacağımız aracımıza binip Mardin’e hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek olan yolculuğumuz sonrası Mardin’e varıyoruz. İlk durağımız Mardin yamaçlarında inşa edilmiş olan ve döneminin en büyük eğitim kurumlarından biri olan Kasimiye medresesi olacaktır. Konaklayacağımız otele geçip kısa bir molanın ardından Mezopotamya Ovası’na hakim terasında çay kahve arası veriyoruz. Ardından eski PTT binasını detaylı bir şekilde geziyoruz. Daha sonra öğle yemeğimiz için Kebapçı Yusuf Usta’ya geçiyoruz. Yemek sonrası Mardin’i keşfe çıkıyoruz. Sabancı Müzesi, tarihi Mardin sokakları, tarihi Abbara geçitleri, tarihi çarşıları ve Ulu Camii’yi ziyaret ediyoruz. Marangozlar Kahvesi’nde çay-kahve molası sonrası Latifiye Camii, Protestan Kilisesi, Kırklar Kilisesi ve Mardin Müzesi’ni geziyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru serbest zamanımız oluyor. Akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi özel bir menü sunan Akşam yemeğimizi Murat Cercis Konağında alacağız.

2.GÜN:

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Mardin’i keşfe devam ediyoruz. İlk durağımız uzun yılar Süryani’lerin merkez patrikliğini yapan Deyrulzafaran Manastırı olacaktır. Daha sonra kendimizi Mezopotamya Ovası’nın düzlüğüne bırakıp bölgenin Efes’i olarak adlandırdığımız Dara Antik Kenti’ni geziyoruz. Necrepol alanları, su sarnıçları, su kanalları ve agorayı gezerken rehberimizden detaylı bilgiler ediniyoruz. Tarihi İpek Yolu’na çıkıp Nusaybin ilçemiz üzerinden Beyazsu Vadisi’nde öğle yemeği molası veriyoruz. Çağ Çağ Deresi’nin çıkış noktasında cennet gibi bir ortamda vereceğimiz yemek molası sonrası gezimize devam ediyoruz. Değişik mimarisi ile Kafro Süryani Köyü’nü geziyoruz. Dünyanın en büyük en eski faal manastırı Mor Gabriel Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Manastır sonrası bölgenin değişik ve önemli inançlarından olan Ezidi’leri tanımak için Bacine Ezidi köyüne geçiyoruz. Daha sonra Midyat ilçemize geçip, tarihi Midyat sokaklarında güzel bir yürüyüşle Devlet konuk evini geziyoruz. Terasından bütün eski Midyat’ı görüp fotoğraflıyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru Mardin’e dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Leyli Konağında alacağız. Yemek sonrası sunacağımız alternatifler doğrultusunda gecemize devam ediyoruz.

 

3.GÜN:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yaya bir şekilde gezimize devam ediyoruz. Bienal mekanlarını, Zinciriye Medresesi, eski kız meslek lisesi binası, tek Osmanlı mimarisi olan eski İdadi Mektebi’ni geziyoruz. Uçurtma atölyesi ve kültür sokağı ziyareti ardından son alışverişlerimiz için serbest zamanımız oluyor. Gezi sonrası uçak saatimizin uygunluğuna göre siz değerli misafirlerimizi hava alanına bırakıyoruz.

 

Tur Fiyatına Dâhil Hizmetlerimiz

 • İki gece İzala Butik Otel’de konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Bölgedeki ulaşım hizmetleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Bienal gezisi
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Tursab güvencesi ve seyahat sigortası

Dbl oda kişi başı: 4.250 TL

Sng oda: 4.750 TL

Tur Fiyatına Dâhil Olmayan Hizmetlerimiz

 • Ekstra içecekler
 • Öğle yemekleri
 • Gidiş-dönüş uçak bileti

*Uçak bilet bilgileri bildirilecektir.

*Site üzerinden satış yapılmamaktadır. Tura katılmak ve bilgi almak için info@narmanlisanat.com adresine mail atabilir, 0542 273 39 63 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Kontenjanımız sınırlıdır.

Katılımcı Listesi

No attendee found
 • Tarih: 27 May 2022 - 29 May 2022
 • Saat : 09:00 - 00:00 (Europe/Istanbul)
 • Son Katılım Tarihi 27 May 2022

Organizasyon

Benzer atölyeler

5. Mardin Bienali’ne Gidiyoruz!
Online & Yüz Yüze Sanat Tarihi
Zoom

Fikirlerin Sahnesinde: Aydınlanma Çağından Dada Hareketine

Fikirlerin Sahnesinde: Aydınlanma Çağından Dada Hareketine Tarih: 25

5. Mardin Bienali’ne Gidiyoruz!
Gezi
ARTER,  Irmak Caddesi No: 13 Dolapdere Beyoğlu 

Narmanlı Sanat ile Gezi Rotaları: ARTER (hafta sonu) – Ömer Koç Koleksiyonu: ‘Farz Et Ki Sen Yoksun’

Narmanlı Sanat ile Gezi Rotaları: ARTER (hafta sonu)

5. Mardin Bienali’ne Gidiyoruz!
Gezi
ARTER,  Irmak Caddesi No: 13 Dolapdere Beyoğlu 

Narmanlı Sanat ile Gezi Rotaları: ARTER (hafta içi) – Ömer Koç Koleksiyonu: ‘Farz Et Ki Sen Yoksun’

Narmanlı Sanat ile Gezi Rotaları: ARTER (hafta içi)

5. Mardin Bienali’ne Gidiyoruz!
Online & Yüz Yüze Sanat Tarihi
Zoom

Duygu Barlas ile Rönesansın İzinde: Sanatın Yeniden Doğuşu

  Narmanlı Sanat’ın Kurucusu Duygu Barlas ile Sanatın Yolculuğu

5. Mardin Bienali’ne Gidiyoruz!
Edebiyat
Zoom

10. dönem çevrimiçi (online) kitap kulübümüz başlıyor!

Tarih: 30 Nisan, 28 Mayıs, 25 Haziran 20:00-21:30